Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/5488
Назва: Погляди на український світогляд І. Мірчука в дзеркалі слов’янської філософії
Автори: Білецька, Вікторія Вікторівна
Билецкая, Виктория Викторовна
Biletska, V. V.
Дата публікації: лип-2017
Видавець: Львівська фундація суспільних наук
Бібліографічний опис: Білецька В. В. Погляди на український світогляд І. Мірчука в дзеркалі слов’янської філософії / В. В. Білецька // Суспільні науки: історія, сучасний стан та перспективи досліджень : матеріали міжнародної науково-практичної конференції, м. Львів, 7-8 липня 2017 року. – Львів: ГО "Львівська фундація суспільних наук", 2017. – С. 5–9.
Короткий огляд (реферат): Апогеєм творчих здобутків західноукраїнського мислителя у діаспорі І. Мірчука стали дослідження особливостей та специфіки української духовності, що безпосередньо впливала на формування стилю філософського мислення та створювала неповторне обличчя української національної філософії. Увага І. Мірчука спрямовувалася також на пошук та встановлення стійкого взаємозв’язку між духовними особливостями народу, його ментальністю та специфікою філософської думки конкретного мислителя. Слов’янознавець був одним із першим мислителів, кому вдалося розкрити характерні риси національної української філософської думки. Але це сталося не відразу. Шлях до філософічного вивчення українського світогляду, а відтак і української духовності, пролягав через розуміння особливостей слов’янської духовності та вивчення слов’янської філософії як вияву загальнослов’янської духовності загалом. Ці міркування знайшли своє вираження у студіях мислителя, присвячених питанням слов’янської філософії - праця «Про слов’янську філософію. Спроба характеристики» та української як її невід’ємного компонента - «Світогляд українського народу».
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/5488
Розташовується у зібраннях:Наукові праці

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Biletska V..pdf128,37 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.