UMSA
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/2440
Назва: Дія пептидного комплексу нирок на ремоделювання поверхневих мембранних глікопротеїдів лімфоцитів
Автори: Весніна, Людмила Едуардівна
Дата публікації: 1999
Видавець: Вищий державний навчальний заклад України "Українська медична стоматологічна академія"
Бібліографічний опис: Весніна Л. Е. Дія пептидного комплексу нирок на ремоделювання поверхневих мембранних глікопротеїдів лімфоцитів / Л. Е. Весніна // Проблеми екології та медицини. – 1999. – Т. 3, № 5. – С. 7.
Короткий огляд (реферат): Дослідження імуномодулюючих властивостей пептидного комплексу, отриманого з коркової речовини нирок, виявило дозозалежну стимулюючу дію на експресію поверхневих антигенних детермінант переважно Т-лімфоцитів та НІА4Ж Модулююча дія пептидного комплексу спостерігалась також на фоні дії інших імуномодуляторів - інтерлейкіну-2, гідрокортизону, α-інтерферону, при зв'язуванні зовнішньоклітинного кальцію та активації протеінкінази С Наступним етапом дослідження мембраноопо-середкованих ефектів пептидного комплексу нирок стало вивчення його впливу на ремодуляцію поверхневих глікопротеїнів лімфоцитів, оброблених трипсином, Експресію рецепторів досліджували за допомогою реакції прямої імунофлюоресценції з використанням антитіл проти поверхневих імуноглобулінів А,М,0, та реакції непрямої імунофлюорес ценції з використанням моноклональних антитіл проти антигенів CD3, CD4, CD8, CD72 та HLA-DR. Згідно результатам досліджень in vitro, інкубація мононуклеарів периферійної крові, попередньо оброблених трипсином, з пептидним комплексом вдоз ах 0,5; 0:12 та 0,05 мкг/мл сприяло відновленню рівня експресії вивчаємих маркерів практичнодо значень інтактних клітин. Також відновлювалась спроможність рецепторних молекул до переміщення в площині мембрани з формуванням різних перегруппувань (кепи, кластери, петчі). В подальшому планується дослідити можливий вплив пептидного комплексу нирок на рівні клітинної мембрани на подальші етапи сигнальної трансдукції, зокрема, посилення синтезу нових рецепторних молекул та їх доставку на поверхневу мембрану.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/2440
Розташовується у зібраннях:Наукові праці

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
di9.pdf259,15 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.