UMSA
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/2648
Назва: Професор Юхим Михайлович Гофунг (до 140-ліття з дня народження)
Автори: Максименко, Павло Тихонович
Ніколішин, Анатолій Карлович
Петрушанко, Тетяна Олексіївна
Скрипников, Петро Миколайович
Дата публікації: 2016
Видавець: Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»
Бібліографічний опис: Професор Юхим Михайлович Гофунг (до 140-ліття з дня народження) / П. Т. Максименко, А. К. Ніколішин, Т. О. Петрушанко, П. М. Скрипніков // Український стоматологічний альманах. – 2016. – № 1, т. 1. – С. 119–120.
Короткий огляд (реферат): Виповнилося 140 років з дня народження видатного діяча вітчизняної стоматології, основоположника вищої стоматологічної освіти, Заслуженого діяча наук УРСР професора Юхима Михайловича Гофунга. Є підстави вважати Юхима Михайловича Гофунга основоположником вищої стоматологіної освіти в Україні і одним із організаторів найстарішого в країні – Харківського стоматологічно-го інституту, а нині Української медичної стомато-логічної академії (м. Полтава). Професор Ю.М. Гофунг був не тільки великим організатором, але й висококваліфікованим педагогом і лікарем, видатним вченим і активним громадським діячем. Впродовж 22 років (з 1921 по 1943 рр.) він беззмінно керував кафедрою терапевтичної стоматології на початку одонтологічного факультету Харківського медичного інституту (1921-1930 рр.), а потім Харківського стоматологічного інституту (1931-1943 рр.). Класифікація пульпітів, розроблена Ю.М. Гофунгом, увійшла в підручники і посібники з терапевтичної стоматології і користується визнанням лікарів стоматологічних установ нашої країни. Найбільш яскраво охарактеризував роботи Юхима Михайловича і його співробітників професор І.Г. Лукомський. Він писав: «Ю.М. Гофунг і його школа дали всебічний аналіз місцевих проявів інфекційних захворювань в зубі, звернув при цьому особливу увагу на розробку питань клініки та терапії. Для школи Ю.М. Гофунга характерно поєднання гістоморфологічних досліджень з тонким клінічним описом і розробкою техніки лікування захворювань зубів». В особі професора Юхима Михайловича Гофунга стоматологічна громадськість шанує організатора вищої стоматологічної освіти в Україні, видатного вченого і педагога, клініциста, який зробив великий внесок в організацію, становлення і розвиток стоматології як галузі клінічної медицини.
Ключові слова: Ю.М. Гофунг
140 років з дня народження
видатний діяч вітчизняної стоматології
основоположник вищої стоматологічної освіти
ISSN: 2409-0255
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/2648
Розташовується у зібраннях:Український стоматологічний альманах, 2016, № 1, Т. 1
Наукові праці

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Professor_Y_M_Gofgun.pdf332,45 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.