UMSA
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/3709
Назва: Кіноповість О.Довженка "Україна в огні" у позакласному читанні
Автори: Лещенко, Тетяна Олександрівна
Дата публікації: 1995
Видавець: Полтавський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників
Бібліографічний опис: Лещенко Т. О. Кіноповість О.Довженка "Україна в огні" у позакласному читанні / Т. О. Лещенко // Уроки позакласного читання з української та зарубіжної літератури в 10-11 класах. – 1995. – Полтава. – С. 130–140.
Короткий огляд (реферат): Висвітлено історію написання і публікації кіноповісті. Підкреслено, що "Україна в огні" наочно демонструє позицію автора стосовно сталінської концепції класової боротьби, яка породила репресії, страх, недовіру людей одне до одного, моральне спустошення, догматизм і бездуховність О.Довженко критикує систему пропаганди і виховання молоді, з гіркотою визнає, що відсутність національної гордості, гідності зумовлена незнанням історії свого народу, приниженням людської гідності, знеславленням національних героїв. Саме ці чинники, на думку митця, насамперед породили масову дезорієнтацію, розпач, паніку в рядах хаотично відступаючих військ."Україна в огні" - взірець гуманізму Довженка. Це твір не про смерть, а про вічно перемагаюче життя, про Людину - переможця смерті. Традиційний для письменника розвиток естетичної ідеї - через трагічне - до катарсису - яскраво виявився в цій кіноповісті, як, скажімо, у всесвітньо відомій "Землі", "Повісті полум’яних літ", "Зачарованій Десні". Довженко чітко усвідомлював, що матеріальні руїни, заподіяні війною , – ніщо в порівнянні з руїнами духовними, покаліченими долями, душами людей, понівеченими сім’ями.
Ключові слова: Олександр Довженко
"Україна в огні"
кіноповість
позакласне читання
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/3709
Розташовується у зібраннях:Наукові праці

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Kinopovist_.pdf273,17 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.