UMSA
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/5492
Назва: Ідея національної філософії у працях І.Мірчука
Автори: Білецька, Вікторія Вікторівна
Билецкая, Виктория Викторовна
Biletska, V. V.
Дата публікації: 24-бер-2017
Видавець: ДНУ ім. Олеся Гончара
Бібліографічний опис: Білецька В. В. Ідея національної філософії у працях І.Мірчука / В. В. Білецька // Україна в гуманітарних і соціально-економічних вимірах : матеріали II Всеукраїнської наукової конференції, 24-25 березня 2017 р., м. Дніпро. Частина I. – Наук.ред. О.Ю. Висоцький. - Дніпро: СПД "Охотнік", 2017. – С. 97–98.
Короткий огляд (реферат): Перший невиразний відголосок ідеї існування національної філософії ми можемо прослідкувати у праці І. Мірчука, що була присвячена видатному українському філософу Г.Сковороді під назвою «Г.С.Сковорода. Замітки до історії української культури». У ній вперше звучали думки про наявність зв’язку філософічних потенцій конкретного мислителя із його оточенням, тобто специфікою світогляду та національної вдачі певного народу з філософською системою окремого мислителя. Ставлячи собі питання, чому «на полі філософії по нинішній день не зроблено майже нічого», І.Мірчук зауважує, що такий стан справ ми можемо помітити в «історії нашої боротьби за культурну незалежність», складовою частиною якої має бути і філософія, а відтак, філософія повинна мати оригінальні національні риси, які б визначали цю незалежність.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/5492
Розташовується у зібраннях:Наукові праці

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Biletska 2.pdf123,05 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.