UMSA
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/5567
Назва: Особливості антиоксидантних та гемостатичних властивостей деяких органів здорових тварин
Автори: Міщенко, Ігор Віталійович
Коковська, Оксана Валеріївна
Дата публікації: 2015
Бібліографічний опис: Міщенко І. В. Особливості антиоксидантних та гемостатичних властивостей деяких органів здорових тварин / І. В. Міщенко, О. В. Коковська // Біологія та екологія. – 2015. – Т. 1, вип.1. – С. 90–94.
Короткий огляд (реферат): У дослідах на білих щурах було встановлено, що різні органи тварин виявляють неоднакові антиоксидантні (судячи за активністю супероксиддисмутази) та гемостатичні (за здатністю тканин змінювати прокоагулянтні та фібринолітичні показники субстратної плазми) властивості. Найбільша антиоксидантна активність виявлена у нирках, далі за низхідною розташовані мозок, серце, слизова шлунку та скелетні м’язи. Фібринолітичні властивості найбільше властиві ниркам, далі ряд продовжують слизова шлунку, серце, мозок та скелетні м’язи. Тромбопластичні властивості найбільше виражені у мозку, слизовій шлунку та нирках, менше – у серці та скелетних м’язах. Обговорюється питання про паралелізм між антиоксидантними та гемостатичними властивостями у різних органах та про можливості їх впливу на показники крові, що від них відтікає.
Ключові слова: антиоксидантні та гемостатичні властивості різних органів
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/5567
Розташовується у зібраннях:Наукові праці

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
biolecol_2015_1_1_13.pdf326,59 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.