Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/7557
Назва: Вольфіанська філософія П. Лодія у творчій спадщині І. Мірчука
Автори: Білецька, Вікторія Вікторівна
Билецкая, Виктория Викторовна
Biletska, V. V.
Дата публікації: 26-тра-2017
Видавець: Видавничий дім "Гельветика", 2017
Бібліографічний опис: Білецька В. В. Вольфіанська філософія П. Лодія у творчій спадщині І. Мірчука / В. В. Білецька // Сучасні тенденції розвитку науки : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, Харків, 26-27 травня 2017 року. – Херсон: Видавничий дім "Гельветика", 2017. – Ч. 2. – С. 151–154.
Серія/номер: Філософські науки;
Короткий огляд (реферат): У статті «Петро Лодій та його переклад «Еlementa Philosophiae» Баумейстера» український філософ І. Мірчук наголошував на важливому значенні львівського наукового осередку у поширенні вольфіанської філософії на українських землях наприкінці XVIII на початку XIX століття. У цей час західноукраїнські землі дали українському народові велику кількість відомих діячів науки та культури серед яких: професори І. Земанчик, А. Дудрович, В. Довгович, П. Лодій, О. Духнович, відомий лікар-хірург І. Орлай та багато інших. Лише невелика частина цих видатних людей залишилася працювати на Батьківщині. Інші, шукаючи кращих умов для інтелектуальної праці, виїхали до Харкова, Одеси і навіть - Петербургу. Наголошуючи на обмеженості та суперечливому характері відомостей про долю цих корифеїв української науки у наукових дослідженнях, І. Мірчук особливу увагу зосереджує на одному із відомих репрезентантів вольфіянської філософської системи на західноукраїнських землях П. Лодію. Відсутність відомостей про життя та вплив наукових досягнень західноукраїнського вольфіанця на розвиток вітчизняної академічної філософії І. Мірчук вважав доволі актуальною проблемою для української філософської думки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/7557
Розташовується у зібраннях:Наукові праці

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Biletska V.V. 12.pdf146,74 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.