Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/897
Назва: Морфологічні зміни інтраокулярного відділу зорового нерва при експериментальній артеріальній гіпертензії
Автори: Ройко, Наталія Віталіївна
Филенко, Борис Миколайович
Проскурня, Сергій Анатолійович
Дата публікації: лис-2016
Видавець: Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»
Бібліографічний опис: Ройко Н. В. Морфологічні зміни інтраокулярного відділу зорового нерва при експериментальній артеріальній гіпертензії / Н. В. Ройко, Б. М. Филенко, С. А. Проскурня // Медична наука в практику охорони здоров’я : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених. – Полтава, 2016. – С. 104–105.
Короткий огляд (реферат): Патологія зорового нерва на сьогоднішній день залишається однією з найважливіших проблем офтальмології у зв'язку зі складністю його морфо-функціональної будови. Результати проведеного дослідження свідчать, що порушення кровопостачання, яке виникає в результаті коарктації аорти, призводить до значних структурних змін інтраокулярного відділу зорового нерва. На першому етапі експерименту (15 доба) не відмічається специфічних морфологічних змін. Проте, в подальшому (90 та 120 доба експерименту) спостерігається поступовий розвиток деструктивних змін структурних компонентів зорового нерва, що змінюються компенсаторними процесами, які характеризуються формуванням склерозу. В судинах, які проходять в товщі зорового нерва, спостерігається потовщення стінки за рахунок склерозу, зі звуженням їх просвітів. Це свідчить про атрофію зорового нерва.
Ключові слова: артеріальна гіпертензія
експеримент
зоровий нерв
морфологія
деструктивні зміни
склероз
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elib.umsa.edu.ua/jspui/handle/umsa/897
Розташовується у зібраннях:Навчально-методичні видання

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
морфологічні зміни інтраокулярного відділу зорового нерва.pdf5,47 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.